YAPISAL ÖZELLİKLER

Temel ve Betonarme Karkas Yapı

Binalar 2007/26511 Deprem Yönetmeliği'ne uygun olarak "Radye Temel" tekniği ile üretilmiştir."Mimari, statik, mekanik ve elektronik projeleri; ilgili kanun, yönetmelik ve şartnamelere göre hazırlanmıştır. İnşaat bu projelere uygun şekilde yapılmıştır. Binalar temelden anahtar teslimine kadar sertifikalı bir yapı denetim şirketi tarafından kontrol edilmiştir. Temelde, zemin suyu ve doğal nemden etkilenmeyi önleyecek olan, gerekli TSE standartlarında yalıtım malzemesi kullanılarak yalıtım yapılmıştır.İnşaatlar, inşaat ruhsatı ve ekli projelerine uygun olarak imal edilmiş, imalatın tüm aşamalarında kullanılan malzemeler TSE standartlarına uygun birinci sınıf malzemelerden oluşmuştur.

Duvarlar ve Isı Yalıtımı

Duvarlar enerji yönetmeliğine uygun olarak ilgili kanun, yönetmelik ve şartnamalere göre yapılmış, ısı ve su yalıtımı sağlanmıştır.

Çatı

Çatının zeminine şap atılıp üzerine BAYTEC Spray Poliüretan Esaslı Su İzolasyon malzemesi ile kaplanmış, üzerine 10cm poliüretan köpük yerleştirilmiş, üzerine keçe uygulanmış ve mıcır serilmiştir. Çatıda enerji yönetmeliğine uygun olarak hem ısı, hem de su yalıtımı yapılmıştır. Kullanılan tüm malzemeler, TSE standartlarındadır.

Dış Sıva ve Boya

Binalarda, dış cephede bölgesel iklime ve standartlara ugun sıva ve dış cephe boyası uygulaması yapılmıştır.Tüm binaların iç duvarları birinci kalite boya ile boyanmıştır.

Doğramalar ve Camlar

Binada plana uygun olarak alüminyum doğrama kullanılmıştır. Kullanılan camlar ısı kaybını %50 azaltan "ısıcam konfor"dur. Balkonlarda ferforje korkuluklar kullanılmıştır.

Bina Girişi, Koridor ve Merdivenler

Bina girişine modern ve minimal bir tak yapılarak, tüm klima dış üniteleri veya benzeri dış cepheyi bozucu elemanlar bu takın içine yerleştirilmiştir. İç mekanlar için gerekli klima sisteminin tesisatları Multi Inverter Klima Sistemlerine göre tamamlanmış olarak teslim edilmektedir. Cihazlar bağımsız bölüm sahibi tarafından karşılanacaktır. Bina girişleri ve ortak merdivenler mermerdir. Merdiven korkulukları ferforjedir. Bina koridor ve merdiven aydınlatmaları hareket sensörlüdür.

Sıhhi Tesisat Sistemi

Sıhhi Tesisat Sistemi için "Artema" marka tesisat sistemi kullanılmıştır.Tüm bina atık su ve temiz su tesisatı "Wawin SiTech"dir. Tüm bağımsız bölümlerin temiz ve pis su altyapısı Bodrum belediyesinin uygun gördüğü şekilde karşılanmış olup, kullanıma hazır halde teslim edilmektedir. Her bağımsız bölümün sıcak su ihtiyacı termosifonla karşılanmakta olup, altyapı yüklenici tarafından tamamlanmıştır. Cihazlar daire sahibi tarafından karşılanacaktır. Sitemizin suyunun devamlılığının sağlanması için su deposu yapılmıştır.

Kapılar

Daire giriş kapısı ve daire içi tüm kapılar özel yapım ahşap kaplamalıdır. Tüm kapılarda "Kale" marka kilit sistemi kullanılmıştır.

Elektrik Sistemi

Elektrik tesisatı, Elektrik Mühendisleri Odası ve AYDEM şartnamelerine uygun olarak yapılmıştır. Kullanılan malzemeler TSE standartlarındadır.Binada "Siemens" marka sigorta sistemi kullanılmıştır. Priz ve anahtarlar için "Makel" marka kullanılmıştır. Ortak mahallerde sensörlü aydınlatma armatürleri kullanılmıştır.Tüm güç prizleri çocuk korumalıdır.

Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj

Yeşile önem veren bir peyzaj tasarımı düşünülmüştür. Peyzajda zakkum, bengovil, sarmaşık gibi yerel bitkilerle birlikte palmiye, okaliptus ve benzeri egzotik bitki ve ağaçlar da kullanılmıştır.Çevre aydınlatması peyzaj tasarımına uygun olarak genelde gizli aydınlatma şeklinde uygulanmıştır. Bu alanlarda kullanılan tüm malzemeler 1.sınıf TSE'li ürünlerdir. Yol ve otoparklarda peyzaj tasarımına uygun granit küptaş ve kilit taşı kullanılmıştır.

Güvenlik ve Görüntü Sistemleri

Siteye genel bir güvenlik kamera sistemi kurulmuş ve 24 saat kayıt altında tutulmaktadır. Site çevresi duvar ve tel örgü ile koruma altına alınmıştır.

Daire İç Alanları

Salon, Balkon, Odalar ve Açık Mutfak;
Salon, odalar, balkon koridorlar ve ıslak hacimler birinci sınıf mermerdir. Mutfak bankosu, tasarımına uygun olarak hijyenik akrilik malzeme ile yapılmıştır.Armatürler "Artema" markadır.Paslanmaz çelik evye kullanımıştır.Mutfakta "Siemens" marka ocak, davlumbaz, fırın ve bulaşık makinesi olmak üzere dört adet ankastre ürün vardır.

Banyo

Döşeme kaplaması birinci sınıf mermerdir.Armatürler "Artema" markadır. Vitrifiyede "VITRA" markası kullanılmıştır. Klozetlerde asma sistem ve çift kademeli "GEBERIT" gömme rezervuar kullanılmıştır.Duş bölmesi temperli doğal camdır.Banyo zeminlerinde TSE'li su yalıtım malzemesi ile izolasyon yapılmıştır.

Siz de Sevgi Ormanı'nda yaşamak ister misiniz ?